• EN
  • CZ

Příběhy bigdata

Využijte všechna data kolem Vás, abyste se lépe orientovali ve svých cílech a strategiích.

Ptáte se proč? No přece pro lepší budoucnost, větší kvalitu, lepší naplnění očekávání, pro možnost rozhodnout se nikoli pocitem, ale podle smyslu dat, které přece o něčem vypovídají.

Nejlepší co můžete udělat je, přečíst si příběh.

 

Story Nr. 1.

V 90. létech minulého století v USA bujela kriminalita tak, že normálním lidem z toho naskakovala husí kůže. Stoupala od roku 1991 jako lanovka na Štrbské pleso a nikdo jaksi nevěděl co s tím. Vláda Spojených států utratila miliony dolarů za sociologické, finanční, analytické a Bůh ví za jaké ještě studie, aby zjistila příčinu vzrůstající kriminality. A nepodařilo se nic.

V roce 2005 někdo zjistil, že z 2641 vražd v New Yorku za léta 2003 a 2004, se jich stalo v roce 2005 jen 562. Jak se to mohlo stát?

Steven Levitt, ekonom, novinář, mimo jiné autor slavné knihy „Freeconomics“ (freakonomics.com) dokázal vysvětlit příčinu. Za všechno mohla žena, Norma Mc Corweyová. Jako občanská aktivistka totiž dokázala prosadit uzákonění interrupcí. Takže všechny děti, které, velmi stručně a zkráceně řečeno, se měly narodit do problémových sociálních podmínek, se prostě nenarodily. Bum! A Lewitt to samozřejmě dokázal pomocí strukturovaných demografických dat.

Tak tohle jsou BigData. Jsou všude kolem nás, jen je musíme umět využít. My, Bonanza Data Digger je využít umíme. My Vám prostě řekneme, jak to bude. Protože chápeme BigData.

 

Story Nr. 2.

Co umí BigData ? Třeba pošlou Formuli 1 do boxů nebo poradí fotbalistům.

http://technet.idnes.cz/big-data-c53-/veda.aspx?c=A141010_115149_veda_kuz

 

Story Nr. 3.

Kdyby pan Jánský mohl využívat technologii SAP HANA Platform, trvalo by mu objevení krevních skupin 4 minuty.

Česky